Bułgaria język podstawowe zwroty

Pobierz

Z jednej strony będzie to klucz do nawiązania przyjaznego kontaktu, z drugiej - okazja do zagłębienia się w klimat i bogatą historię Hellady.. Nazywam sie .Kilka przydatnych zwrotów dla wybierających się do Bułgarii w miejscowym języku.. Na język macedoński składają się trzy grupy dialektowe: zachodnia, wschodnia i północna.. Ocena wątku: .. Bułgarski język - popularne i przydatne zwroty .Język Tajlandii - urzędowy, podstawowe zwroty.. 11. odpowiedz.. [dobyr den] - Dzień dobry!. [molja] - Proszę bardzo.. - Salaam - Cześć.. [błagodarja / mersi] - Dziękuję.. Kraj słońca zachęca porywającym wybrzeżem Morza Czarnego, a także pięknymi zabytkami i niskimi cenami.. Językiem oficjalnym jest tu portugalski, którym posługują się niemal wszyscy mieszkańcy.. - Na'am - Tak (ewentualnie īyeh).. Prawosławie jest religią dominująca, jednak muzułmanie stanowią ok. 12% społeczeństwa.. Ruszyły .a, b, c (czytamy jak "dż"), ç (czytamy jak "cz"), d, e, f, g, ğ (w otoczeniu samogłosek a, ı, o, u wydłuża poprzedzającą samogłoskę; w otoczeniu samogłosek e, i, ö, ü wymawiamy jak "j"), h, ı (czytamy jak "y"), i, j (czytamy jak "ż"), k, l, m, n, o, ö, p, r, s, ş (czytamy jak "sz"), t, u, ü, v, y (czytamy jak "j"), z.Rozmówki rumuńskie.. Zapamiętaj jedną ważną zasadę!. Podana forma 'sæll' to forma rodzaju męskiego liczby pojedynczej, do kobiety zwrócimy się 'sæl' [saiːl].Nadmorskie kurorty Bułgarii również teraz są bardzo popularne..

Dlatego warto poznać podstawowe słowa.

[molja] - Proszę bardzo.. - pos se lene?Aby urlop w Bułgarii był jeszcze lepszy, z pewnością pomoże w tym znajomość podstawowych zwrotów z Rozmówek polsko-bułgarskich.. - Sa'mahni - Przepraszam.. [dowiżdane] - Do widzenia!. [dowiżdane] - Do widzenia!. Co prawda można się tam bez problemu (w dużych miastach) porozumieć po angielsku, ale błyśniecie bułgarskim będzie za pewne mile widziane.. Natomiast tak zwany język literacki ukształtował się na podstawie środkowego dialektu zachodnio-macedońskiego.. Strony (3): « Wstecz 1 2 3.. - La, shukran - Nie, dziękuję.. 'Sæll' oznacza tyle co polskie 'cześć', na Islandii nie ogranicza się to jedynie do znajomych, można tego zwrotu używać praktycznie w każdej sytuacji, np. zwracając się do wykładowcy na uniwersytecie, czy do sprzedawcy w sklepie.. - Salam alejkum - jedno z arabskich powitań.. Bułgaria szuka alternatyw.. [ kacz saat] wczoraj - dün [ dun] dzisiaj - bugün [ bugun] jutro - yarın [ jaryn] poniedziałek - pazartesi wtorek - salı [ saly] środa - çarşamba [ czarszamba] czwartek - perşembe [ perszembe] piątek - cuma [ dżuma] sobota - cumartesi [ dżumertesi] niedziela - pazar Cyfry i liczbyRozmówki łotewskie / Podstawowe zwroty łotewskie..

Podstawowe zwroty po łotewsku - powitania.

W księgarniach nie brakuje rozmówek tureckich, a w Internecie sporo jest stron poświęconych temu językowi.Podstawowe słówka, a także zwroty, które warto sobie przyswoić: - Shukran - Dziękuję.. Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych .Język w Egipcie; Kontakty w Egipcie; Co wziąć do Egiptu; Pora deszczowa w Egipcie; Wódka w Egipcie; Pamiątki z Egiptu; Podstawowe słówka oraz zwroty, których warto nauczyć się przed wyjazdem do Egiptu: - Marhaba - Witaj/Cześć.. Szach.. Rozmówki bułgarskie / Podstawowe zworty i słówka bułgarskie Podstawowe słowa po bułgarsku.. Ponieważ o języku wspomnę przy okazji przydatnych wyrażeń, oto kilka faktów o Bułgarii, które trzeba znać.. Dzień dobry - Labrīt Cześć - Sveiki Dobry wieczór - Labvakar Do widzenia - Uz redzēšanos Do zobaczenia - Uz drīzu redzēšanos Miłego dnia - Jauku dienu Łotwa - LatvijaZwroty dięki którymi napewno pomyslą was za bułgarów:-Da be da-A ne be-Abe jaaaa-Are be Nie znajdziecie je w słownikachPodstawowe słówka Dzień dobry mówione rano - kalimera Dzień dobry mówione popołudniu - kalispera Do widzenia - ghi Dobry wieczór - kalo wradhi Dobranoc - kalinichta Proszę jak prośba - para kalo Proszę gdy coś komuś podajemy - oriste Cześć - ghi Przedstawianie się Nazywam się…/ mam na imię… - me lene… Jak się nazywasz?. Stolicą tego kraju jest Sofia..

Sprawdź także rozmówki i podstawowe zwroty po litewskie.

W Szwecji wszyscy mówią sobie na "ty".. Zwrot "Pan/Pani" dawno wyszedł z użycia - czasem używa się go jedynie w rozmowie z osobami starszymi.Podstawowe zwroty - czas i dni tygodnia Która godzina?. - Marhaba - Witam.. Bez trudu, bowiem, można porozumieć się z niektórymi mieszkańcami po: angielsku, niemiecku a nawet w języku francuskim.. Mimo że język angielski zdominował już część kurortów, to nie wszyscy Bułgarzy się nim posługują.Najważniejsze zwroty w języku polskim wraz z wymową.. [syżaljawam] - przepraszam (przykro mi)Ponedelnik, wtornik, sriada, czetwertyk, petyk, sybota, nedelia, Liczebniki.. [błagodarja / mersi] - Dziękuję.. [dobyr weczer] - Dobry wieczór!. [molja] - Proszę bardzo.. Osoby rozpoczynające przygodę z tym językiem powinny poznać podstawowe zwroty po turecku.. Obowiązującym językiem urzędowym w Tajlandii jest oczywiście język tajski, jest on używany przeważnie w centralnej części kraju (Bangkok i okolice), w innych częściach Tajlandii nie jest używany jako pierwszy język, ludność porozumiewa się tam na co dzień odrębnymi .Język portugalski.. Lista krajów hiszpańskojęzycznych jest bardzo długa..

Portugalia jest krajem wyjątkowo jednolitym pod względem języka.

W niektórych z nich próby nawiązania prostej konwersacji po angielsku mogą spalić na panewce, dlatego jeśli wybierasz się w podróż do Dominikany, Meksyku, Panamy, Kostaryki, Hiszpanii, na Kubę czy hiszpańskie .Jednakże język hiszpański to nie jedyny sposób na swobodną rozmowę.. Znajomość podstaw tego języka i najważniejszych zwrotów jest przydatna w turystyce po Rumunii, szczególnie w rejonach wiejskich.Język turecki można usłyszeć także na Cyprze Północnym, w Iraku, Grecji czy Bułgarii.. - Men fadlak .Forum Bulgaricus › Informacje podstawowe › Bułgarskie ABC Bułgarski język - popularne i przydatne zwroty.. [dobyr den] - Dzień dobry!. [dobyr den] - Dzień dobry!. [dobyr weczer] - Dobry wieczór!. - Szukran - Dziękuję.. Pobierz i wydrukuj słownik wręcz Ukraińcowi.. [leka noszt] - Dobranoc.Turysta z dobrymi manierami powinien znać podstawowe zwroty grzecznościowe w języku bułgarskim: "proszę", "przepraszam", "dziękuję", co będzie brzmiało: "molja", "izwinete", "błagodarja".. [dobyr weczer] - Dobry wieczór!. Język bułgarski dla turysty - zakwaterowanie i zwiedzanieJego związki z bułgarskim są jednak na tyle silne, że znając ten język, można być niemal pewnym, że zrozumie się również macedoński.. [błagodarja / mersi] - Dziękuję.. - Salam alejkum - jedno z arabskich pozdrowień.. Taka sytuacja dotyczy głównie najbardziej i najczęściej uczęszczanych regionów wypoczynkowych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt