Opis pokoju z przyimkami po niemiecku

Pobierz

Pomieszczenia w domu po angielsku Połącz w pary.. Okno jest na lewej ścianie pokoju.. po przeciwnej stronie są szafy i biurko do odrabiania lekcji.. Zadanie służące ćwiczeniu czasowników i ich przyimków.. Mój pokój ma kształt prostokąta.. Posortowałem tę listę według rodzajników: das Bett, -en łóżko das Bild, -er obraz das Bücherregal, -e regał na książki das Fenster, - okno das Foto, -s zdjęcie das Poster, - plakat das Regal, -e regał, półka das Sofa, -s sofaNajczęściej używane przyimki i zwroty: zwischen - pomiędzy.. Zastosuj różne językowe środki wartościowania zgodne z twoją intencją.. Klasa 4 Niemieckim.. Dziś zajmiemy się umeblowaniem pokoju jak i nazwami pomieszczeń.. - Idę do dyskoteki.. Przyimki po czasownikach i przymiotnikach (dependent prepositions) Niektóre czasowniki i przymiotniki wymagają użycia konkretnych .opisz wybrany sport po angielsku Przedmiot: Język angielski / Gimnazjum: 1 rozwiązanie: autor: aga555556 18.4.2010 (20:30) opisz Po angielsku Yosemite National Park W opisie musi być zawate: krótka Przedmiot: Język angielski / Gimnazjum: 1 rozwiązanie: autor: karolina_964 27.4.2010 (16:51) Opisz szkołe i napisz notatke Przedmiot: Język .Czasowniki i przyimki w języku niemieckim.. Bierz ile możesz, najlepiej całymi garściami.. nebeneinander - obok siebie.. Pytania .. - W każdym moim pokoju jest fotel..

Zdania o pokoju w języku niemieckim.

Polega na wybraniu prawidłowej odpowiedzi.. Potrzebuje przetłumaczyć to na niemiecki : Mój pokój jest średniego rozmiaru.. Klasa 8 Niemieckim.. Sam nie zrobie bo nie lubię niemieckiego ;p Zauważe prace na translektorze i będzie out.Zerówka Klasa 1 Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Klasa 7. pomieszczenia po niemiecku Połącz w pary.. - Niedawno kupiłem nowy dywan.. Das Zimmer ist sehr hell und gemütlich./ Pokój jest bardzo jasny i przytulny.Poniżej prezentuję listę przydatnych rzeczowników, jakie można wykorzystać przy opisie pokoju po niemiecku.. Na podłodze są panele jasnego koloru.Znajdziesz tutaj wypracowania po niemiecku, podstawowe zagadnienia gramatyczne, wskazówki dotyczące efektywnej nauki języka obcego.. Stworzyłem dla Ciebie listę najczęściej stosowanych nazw mebli wraz z ich rodzajnikami oraz pomieszczenia po niemiecku.. Mam opisać jakiś pokój obojętnie jaki.. Przyimki zmienne z celownikiem AUF .. Przyimki z Celownikiem i Biernikiem po Niemiecku Deutschtour FIT 8 Połącz w pary.. Miejscem, w którym czuję się najlepiej jest mój dom, ale najbezpieczniej czuję się w moim pokoju.. - Jestem nad morzem.. Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. vorne - przed, z przodu.. 2011-01-09 15:23:51; Opis pokoju - niemiecki?. Opis pokoju po niemiecku - wzór z tłumaczeniem; Opis domu po niemiecku - wzór z tłumaczeniem; Opis mieszkania po niemiecku - wzór z tłumaczeniem ..

na ścianie ...Opis pokoju po niemiecku.

pomieszczenia w domu po angielsku Połącz w pary.. W zadaniu podany jest tekst, a użytkownik musi wybrać prawidłową odpowiedź, do wstawienia w puste miejsca tekstu.. - Przed dwoma dniami byłam w Hiszapnii.. Opis pokoju po niemiecku Zaczynamy od opisu pokoju - a konkretnie mojego pokoju Te małe słówka pogrubioną czcionką to właśnie przyimki miejsca, którym bliżej przyjrzymy się w kolejnym podpunkcie.. Opis musi zawierać przyimki typu: obok, naprzeciw itd.. Zapraszam Cię serdecznie do lekcji meble po niemiecku !Witam.. Jest słoneczny i kolorowy, ponieważ sufit ma kremowy i cztery ściany koloru czerwonego grejpfruta.. Mój pokuj jest duży i jasny.. Jak używamy przyimków określających miejsce w niemieckim?Plik opis pokoju po niemiecku z przyimkami.zip na koncie użytkownika ashkar9847887304 • Data dodania: 27 mar 2016 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Zobacz 4 odpowiedzi na pytanie: Napiszę ktoś mi opis pokoju po niemiecku.. Przy okazji dowiesz się kilku innych cennych informacji.. Szkoła - zapytaj eksperta (1432) Szkoła - zapytaj eksperta (1432) Wszystkie (1432) Język angielski (790) Język polski (328) Matematyka .Przyimki miejsca w niemieckim łączą się z Dativem lub z Akkusativem lub wymiennie z dwoma przypadkami (Wechselpräpositionen) Jeżeli dzięki przyimkowi określamy "gdzie" coś się znajduje, wtedy rzeczownik po przyimku jest w Dative Jeżeli dzięki przyimkowi określamy "dokąd" coś się przemieszcza, wtedy rzeczownik po przyimku jest w AkkusativieMój pokój jest nie wielki..

na środku pokoju jest stolik.

Opis pokoju po niemiecku 2011-05-29 13:03:56; Opis pokoju.. W kilku zdaniach opisz swój pokój (można wymyślić).. - Nad telewizorem mam plakat.. Wszystko musi być w bezruchu czyli trzecia forma.. O autorce: język niemiecki jest obecny w moim życiu od ponad 20 lat.. Kąkolewo 6a Troll Kasztelan.. an der Wand - na ścianie.. - przyimki z celownikiem - Präpositionen mit Dativ./ .. Przyimki z celownikiem - niemiecki kl.8 Krzyżówka.. auf der linken Seite/links - po lewej stronie.. Jest moją pasją i miłością, która rozkwitła już w szkole podstawowej.May 18, 2022Czas na kolejny wpis dotyczący języka niemieckiego.. ściany są pomalowane w kolorze żółto-pomarańczowym.na przeciwko drzwi jest widoczne duże okno z zasłonami żółtymi.. - Adam siada przy oknie.. Może nią być np. ocena pozytywna lub negatywna.. Na podłodze jest wykładzina/dywan.Po lewej stronie jest biurko z komputerem, po prawej łóżko i zwykłe biórko.. Po prawej stronie znajdują się także drewniane meble.May 7, 2022Przyimki z celownikiem - Przyimki z celownikiem-ćwiczenie.. np. Obok stołu stoi krzesło itd.. po prawej stronie pokoju od drzwi stoi łóżko.nad łóżkiem jest tablica korkowa.. :> Proszę.. 2010-11-07 21:40:00;Opis pokoju po niemiecku - help .. Czasem należy wybrać odpowiedni przyimek, czasem pasujący czasownik..

- W moim pokoju stoi szafa.

Zawsze chętnie tam wracam.. oben - na górzePrzykład opisu pokoju po niemiecku z tłumaczeniem Opis pokoju po niemiecku - wzór.. wg Blitzkrieg1940.Opis pokoju po niemiecku Mój pokój jest średni i kolorowy.Ściany są w dwóch kolorach malinowym i szarym.Natomiast sufit jest biały.Na podłodze są panele w kolorze szarym.Na przeciwko drzwi jest okno.Ozdobione jest ono kwiatkami w doniczkach,które stoją na parapecie.Po lewej stronie drzwi mam łóżko,nad którym wisi tablica z moimi rysunkami.Na przeciw łóżka stoi telewizor,a .Inne opisy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt