Wszechświat i ziemia prezentacja

Pobierz

Procesy zewnętrzne kształtujące litosferę 7.. GEOGRAFIA FIZYCZNA ŚWIATA 1.. Wtedy to - w ciągu ułamka sekundy - z wodoru powstała cała materia budująca Wszechświat.Treść prezentacji 1 Transport wodny Transport morski Transport śródlądowy W porcie 2 Transport morski Statki towarowe: Tankowce przewożą towary płynne, np. ropę naftową Masowce przewożą luzem sypkie towary, np. węgiel, rudy żelaza 3 Drobnicowce przewożą gotowe produkty w workach, skrzynkach, np. sprzęt rtv, owoce odzież.Miejsce Ziemi we Wszechświecie.. Wielki Wybuch - Dmuchamy balon z namalowanymi na nim kropkami - gwiazdami, galaktykami itd.. Sfera niebieska i Księżyc - układy współrzędnych astronomicznych - gwiazdozbiory, mapy nieba i atlasy - odległość, rozmiary i masa Księżyca - zaćmienia Słońca i Księżyca 5.4.. Vincente Munoz ,,Przekształcające się kształty" 4. zdjęcia i film z internetu Skala i wiek Wszechświata Wszechświat powstał ok. 13,7 miliardów lat temu w wynikuPoniżej przedstawiam wybrane prezentacje zgodne z podstawą programową kształcenia w zakresie podstawowym dla liceum czteroletniego (ważną od roku 2017), przygotowane w formacie HTML 5 (wersja " online " - najlepsza dla PC i większych tabletów) i przekonwertowane do PDF (wersja " PDF " - najlepsza dla urządzeń mobilnych i mniejszych tabletów).Słońce Układ Słoneczny - planety Gazowe olbrzymy Skaliste planety Ziemia jest w ciągłym ruchu Nasz Układ Słoneczny Zajęcia praktyczne: • 1..

Naukowcy wciąż nie są pewni, ile jest wszechświata, ale wierzą, że ma około 13,8 miliardów lat.

Wszechświat składa się z ogromnej ilości galaktyk.Plik Wszechświat.ppt na koncie użytkownika motylek84 • folder Ziemia, kosmos • Data dodania: 8 maj 2017Prezentacja programu PowerPoint Author: Andrzej Pigulski Last modified by: Andrzej Pigulski Created Date: 10/3/2006 6:46:44 PM Document presentation format: Pokaz na ekranie Company: .. promieniowanie EM Jednorodność Wszechświata Jednorodność Wszechświata: kwazary Ekspansja Wszechświata Ekspansja Wszechświata Ekspansja Wszechświata .Pomoce, z których korzystałam na filmie: mapa Polski, mapa Europy, globus z kontrolą błędu (kolory niemontessoriańskie, ale za to każdy kontynent ma inny kształt bolca, który pasuje tylko do jednego otworu w globusie).. - oddalanie się ciał od siebie.. Jeden uczeń na tablicy, a reszta na miejscu przyporządkowuje podane powyżej terminy do ich określeń) II.. "Wszechświatem jest wszystko wokół nas.. Ziemia we wszechświecie 3.. W nim dzieci dowiedzą się czym jest Wszechświat, jak powstał, gdzie jest miejsce naszej planty w tej bezkresnej przestrzeni.. Wokół wielu z nich krążą planety.Plik Wszechświat.ppt na koncie użytkownika Ifonnka • folder Ziemia, kosmos • Data dodania: 12 kwi 2011Wszechświat - budowa Wszechświat to cała czasoprzestrzeń zawierająca materię i energię.. Przemysław Rudź ,,Atlas nieba" 2..

Jego poglądy na kolejnych kilkanaście stuleci ugruntowały wizję budowy wszechświata.GEOGRAFIA - PREZENTACJE POZIOM PODSTAWOWY DLA 4-LETNIEGO LO I.

Jest on tak ogromny, że nie sposób sobie .. Teoria geocentryczna Teorięgeocentrycznąw II w. n.e. przedstawiłgrecki astronom Klaudiusz Ptolemeusz.. Słowo pochodzi od łacińskiego uniwersum, oznaczającego "wszystkie rzeczy".. We Wszechświecie występują olbrzymie skupiska materii zwane galaktykami; są to zbiorowiska miliardów gwiazd.We would like to show you a description here but the site won't allow us.Ziemia we Wszechświecie - Zintegrowana Platforma Edukacyjna Ziemia we Wszechświecie Wstęp Dzisiaj powszechnie znany jest fakt, że nasza planeta ma kulisty kształt.. Maszyny liczące Ciekawostki, anegdoty, humor Quiz matematyczno-historyczny Tyle jest w każdym poznaniu nauki, ile jest w nim matematyki.. » Układ Słoneczny - układ planetarny składający się ze Słońca i powiązanych z nim grawitacyjnie ciał niebieskich.. Dla naukowców, Wszechświat to czasoprzestrzeń, która zawiera wszystkie obiekty materialne i energię, dostępne do obserwacji metodami bezpośrednimi lub pośrednimi poprzez teleskopy i inne przyrządy obserwacyjne.Prezentacja układ słoneczny.. Budują je wiele tysięcy gwiazd, pyły i gazy.. Wydaje się to tak oczywiste, że nawet nie zastanawiamy się nad tym.. Dla filozofów, Wszechświat to wszystkie obiekty materialne i energia, które nas otaczają..

EDIT: To nie jest kanoniczna prezentacja Montessori - jest to fuzja dwóch pomocy - dywanika do Układu Słonecznego oraz tzw. kosmicznych pudełek.Wszechświat.

W galaktyce nazywanej Drogą Mleczną, w której znajduje się nasz Układ Słoneczny, zaobserwowano kilkaset miliardów innych gwiazd.. Kształt i wymiary Ziemi Ziemia jest jedną z ośmiu planet krążących wokół Słońca - naszej najbliższej gwiazdy.. Od tego czasu zobaczyło go już 40 osób, 14 z nich pobrało dokument.. W obrębie galaktyk występują mniejsze obiekty, takie jak planety, gwiazdy, satelity, planetoidy, meteoroidy, komety.Wszechświat jest wszystkim, całą przestrzenią, materią i czasem.. Faza realizacyjna.najbliższa Ziemi.. Pobierz plik ppt Komentarze i opinie (0) Dodaj komentarzZiemia i łacińskiego słowa centrum - środek) Ziemia stanowiła środek dla ośmiu koncentrycznych sfer z umieszczonymi na nich planetami, Słońcem, Księżycem i gwiazdami.. Obraz Ziemi 2.. GEOGRAFIA SPOŁECZNO-EKONOMICZNA ŚWIATA 1.. Słońce - centrum Układu Słonecznego i jedyna jego gwiazda.. Miejsce Ziemi we wszechświecie - przyporządkowanie terminów do ich określeń (Wszechświat, gromady galaktyk, galaktyka - Droga Mleczna, Układ Słoneczny, Ziemia.. Zakładałaona, że: centrum wszechświatastanowi nieruchoma Ziemia; w odległości 20 000 promieni ziemskich rozpościera się kryształowa sfera, do której przymocowane sągwiazdy stałe; wewnątrzniej jest 7 planet w kolejności: Księżyc,Merkury, Wenus, Słońce,Mars, Jowisz i Saturn;Wszechświat stanowi całą przestrzeń i to, co się w niej znajduje: nasza planeta Ziemia, Słońce, gwiazdy świecące na niebie i te odległe niewidoczne i promieniowanie emitowane przez ciała niebieskie - to po prostu wszystko..

Astronomowie myśleli, że wszechświat był w całości złożony z materii utworzonej z atomów.Treść prezentacji 1 Czasy prehistoryczne Matematyka Egiptu i Mezopotamii Grecja starożytna Majowie Grecy Nowego Świata Średniowiecze Czasy nowożytne Matematyka XIX i XX wieku.

Obecnie uważa się, że Wszechświat powstał w wyniku tzw. Wielkiego Wybuchu, który miał miejsce około 10-20 mld lat temu.. Ma 50 miliardów lat •Uwaga!. Procesy wewnętrzne kształtujące litosferę 6.. Gauss 2W Układzie Słonecznym znajduje się 1 gwiazda, 8 planet i co najmniej 5 kolejnych planet karłowatych oraz co najmniej 185 księżyców.. Zmiany na mapie politycznej 2.We Wszechświecie występują także obiekty, których natura nie została do końca poznana, takie jak czarne dziury lub kwazary.. » Ciała te to osiem planet, 173 znanych księżyców planet, pięć planet karłowatych i miliardy (a być może nawet biliony)małych ciał Układu Słonecznego, do których zalicza .3.. Widocznymi skupiskami materii są galaktyk i.. Od wieków ludzie zastanawiali się nad tym, jak wygląda naszJak powstał Wszechświat?. •Dotarcie światła do Ziemi ze Słońca zajmuje około 8 minut •Jest źródłem wszelkiej energii dla życia na Ziemi.. Planety dodatkowo poruszały się po małych okręgach zwanych epicyklami.. Stanowi 99,87% masy całego Układu.Tajemnice Ziemi i Wszechświata Instytut Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego serdecznie zaprasza na XX cykl wykładów multimedialnych przeznaczonych dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej i szkół średnich oraz osób zainteresowanych tematyką przyrodniczą pt.: "Tajemnice Ziemi i Wszechświata"Wszechświat ( łac. universum) - wszystko, co fizycznie istnieje: cała przestrzeń, czas, prawa fizyki, stałe fizyczne oraz wszystkie formy energii i materii.. Zgodnie z najpowszechniejszym modelem kosmologicznym Lambda-CDM większość materii i energii znajdującej się we Wszechświecie przybiera formę ciemnej materii i ciemnej energii.Jak powstał Wszechświat.. Ziemia jako planeta - kształt, rozmiary i masa Ziemi - ruch obrotowy Ziemi - ruch obiegowy Ziemi wokół Słońca - czas w astronomii 4..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt