Zadania na ułamki dziesiętne

Pobierz

Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. Procenty Procenty (podstawy) (8 zadań) Obliczenia procentowe (8 zadań) Procenty (14 zadań) 3.. Jacek i Michał wyruszyli z Borówna do Jagodowa.. Ułamki dziesiętne zapisane za pomocą cyfr, w formie rozwiniętej i wyrażone słowami Rozwiąż co najmniej 3 z 4 pytań, aby przejść na następny poziom!Ćwiczenie polega na uzupełnieniu poszczególnych kroków będących częścią dłuższego zadania - na przykład poszczególnych kroków podczas przekształcania wyrażeń albo rozwiązywania równań.. Ułamki zwykłe - powtórzenie * KARTKÓWKI - KLASA VI.. MATERIAŁY DO POBRANIA: Zadania i odpowiedzi (w tym .Wybrane quizy.. Klasa 5 Matematyka.. ĆWICZENIE.. Zadania zostały przygotowane w dwóch wersjach, co umożliwia przygotowa-nie równoległych sprawdzianów dla dwóch grup.. W tej sekcji są dostępne następujące materiały: Oswajamy się z ułamkami dziesiętnymi.. Odpowiedzi do większości zadań można znaleźć na końcu zbioru, radzimyTrzy czynności dzielą Cię od przekształcenia ułamka zwykłego na dziesiętny.. Dzielenie ułamków zwykłych.. wg Msobczyk.. Dzieje się tak, ponieważ dzielenie licznika przez mianownik nigdy się nie kończy.Klasa 4 Matematyka.. Chcemy zamienić ułamek okresowy 3,7 (21) na ułamek zwykły.. Mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych.. Dodawanie ułamków dziesiętnych.. Rozwinięciem dziesiętnym ułamka jest: 0, (8) 0, (6) 0, (5) 0, (3)Dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych..

Quiz - Zamiana na ułamki dziesiętne.

Oś liczbowa.. Klasa 4 Matematyka.. Działania na ułamkach dziesiętnych.Materiał zawiera 5 filmów, 38 ćwiczeń, w tym 20 interaktywnych.. Więcej.. Oznaczmy tą liczbę jako .. Trzeba wpisać licznik, mianownik i nacisnąć przycisk.. Nic prostszego!. karta walentynkowa.UŁAMKI DZIESIĘTNE GRUPA A 1.. Rozkład liczb na czynniki pierwsze .. Dzielenie ułamków dziesiętnych przez liczbę; Dodawanie ułamków dziesiętnych; Odejmowanie ułamków dziesiętnych; Odejmowanie ułamków dziesiętnych 2; Dodawanie na paragonie; Zadania tekstowe: Ułamki dziesiętne; Mnożenie i dzielenie liczb przez 10, 100 i 1000Ułamki dziesiętne - Ćwiczenia do wydruku.. Zamień ułamki dziesiętne na ułamki zwykłe: 1,3=.. 0,07 =.. Przewiń.Północne czy południowe?. Odczytywanie i zapisywanie.. Mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych.. Mnożenie ułamków zwykłych.. bąbelki - dodawanie.. 3.3 Test Rozwinięcie dziesiętne ułamka zwykłego.. Mamy równanie = 3,7 (21).. $ rac{ 1}{ 5} = $ułamka dziesiętnego (np. 3 m 24 cm = 3,24 m), c) zaznacza i odczytuje ułamki dziesiętne na osi liczbowej, d) porównuje ułamki dziesiętne, np. ułamki 0,3 i 0,27, e) dodaje i odejmuje ułamki dziesiętne, f ) mnoży ułamki dziesiętne przez liczby naturalne, g) dzieli ułamki dziesiętne przez liczby jednocyfrowe oraz przez 10, 100, 1000, h) zaokrągla ułamek dziesiętny do danego miejsca po przecinku,Ćwiczenie 9..

Ułamki dziesiętne.

Potęgi i pierwiastki Potęgi (8 zadań) Pierwiastki (8 zadań) Potęgi i pierwiastki (14 zadań) 4.. Zauważ, że wynik dzielenia nie mieści się w okienku kalkulatora.. Teraz musimy pomnożyć to równanie przez taką liczbę, aby "wyjąć" jedno wystąpie okresu.. Zamień ułamek zwykły na dziesiętny.. Zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne - przykłady \( rac{3}{5} = 0,6\)Zapisywanie ułamków zwykłych i dziesiętnych, większych od 1, na podstawie ich graficznego przedstawienia Rozwiąż co najmniej 3 z 4 pytań, aby przejść na następny poziom!. Liczymy według poniższego wzoru.. - na które koło podbiegunowe powinieneś się wybrać w grudniu?. Zamiana ułamka dziesiętnego na zwykły i odwrotnie (na 4 sposoby).. Wymagane logowanie .10.. Nasza aplikacja i zawarte w niej zadania pomogą Ci się z nim oswoić.. Zamień ułamki zwykłe na ułamki dzie-siętne: 3 4 =.. 2 9 20 =1.. Jaka kwota wyszła, w przeliczeniu na 1 osobę?. Rozpocznij test.. Odejmowanie ułamków dziesiętnych.. UŁAMKI ZWYKLE I DZIESIĘTNE -zadania tekstowe.. Powtórzenie wiadomości - ułamki dziesiętne Odkryj karty.. Filmy - dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie ułamków dziesiętnych w sytuacjach praktycznych (zakupy).. Zapisywanie ułamków zwykłych i dziesiętnych, większych od 1, na podstawie ich graficznego przedstawienia Rozwiąż co najmniej 3 z 4 pytań, aby przejść na następny poziom!.

Zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne - wzór.

Procenty Procenty (podstawy) (8 zadań) Obliczenia procentowe (8 zadań) Procenty (14 zadań) 3.. Ćwiczenia -porównywanie ułamków dziesiętnych, obliczenia pamięciowe i pisemne z wykorzystaniem ułamków dziesiętnych, również w sytuacjach praktycznych.Zadanie 1/20.. A oto wybrane losowo quizy, które mogą Cię zainteresować.Uczeń, który opanował zagadnienie Ułamki dziesiętne:a) zapisuje ułamek dziesiętny w postaci ułamka zwykłego i odwrotnie,b) zapisuje wyrażenia dwumianowane w postaci ułamka dziesiętnego (np. 3 m 24 cm = 3,24 m),c) zaznacza i odczytuje ułamki dziesiętne na osi liczbowej, d) porównuje ułamki dziesiętne, np. ułamki 0,3 i 0,27,e) dodaje i odejmuje ułamki dziesiętne,f ) mnoży .Dzielenie pisemne ułamków dziesiętnych omówimy na następującym przykładzie.. Brakuje odpowiedzi.. Przez godzinę Jacek przejechał drogi, a Michał .Test - zamiana ułamków.. Zadania.. Ułamki zwykłe i dziesiętne Działania na ułamkach zwykłych (8 zadań) Działania na ułamkach dziesiętnych (8 zadań) Ułamki zwykłe i dziesiętne (14 zadań) 2.. Wyrażenia algebraiczne i równania3.2 Klasówka Wprowadzenie ułamków dziesiętnych.. Czas na odpowiedź: 10sekund.. Dzięki nim nauczysz się wykonywania różnych działań na ułamkach dziesiętnych oraz przekształcaniem ich na ułamki zwykłe.4 Ułamki dziesiętne ..

Ułamki dziesiętne- umiejętność czytania.

Polub.. Zamiana wyrażeń dwumianowanych na ułamki dziesiętne i odwrotnie.. a) 8,40 zł b) 8,70 zł c) 8,75 zł d) 8,30 zł .. Zaokrąglanie.Ułamki dziesiętne, działania na ułamkach dziesiętnych - definicje, przykłady i zadania z rozwiązaniamiZamiana ułamka dzisiętnego okresowego na zwykły.. Memy z Asterixem i Obelixem — Czy możesz się z nimi utożsamiać?. dodawanie na paragonie.. Ułamki dziesiętne to dla wielu uczniów skomplikowany temat.. Edytuj elementy.. Ćwiczenie to stanowi idealną rozgrzewkę przed samodzielnym rozwiązywaniem całych przykładów.. pociągi - dodawanie.. W tym przypadku musimy pomnożyć przez 100, co daje: = 372,1 (21).Ułamki dziesiętne w rozwiniętej postaci Rozwiąż co najmniej 3 z 4 pytań, aby przejść na następny poziom!. ĆWICZENIE.. Liczby całkowite Liczby całkowite (14 zadań) 4.. Ułamki dziesiętne wyrażenia dwumianowane Koło fortuny.. Ułamki zwykłe i dziesiętne Ułamki zwykłe i dziesiętne (podstawy) (8 zadań) Działania na ułamkach (8 zadań) Ułamki zwykłe i dziesiętne (14 zadań) 2.. AlgebraRachunkiem postanowiły się podzielić po równo.. Droga .UŁAMKI ZWYKLE I DZIESIĘTNE -zadania tekstowe.. Porównywanie ułamków dziesiętnych.. Forma pisemna ułamków dziesiętnych i zwykłych Rozwiąż .Ułamki dziesiętne - zadania, które ułatwią Ci naukę.. PRZYKŁADY.. WYNIK = LICZNIK / MIANOWNIK.. Znajdź za pomocą kalkulatora rozwinięcia dziesiętne ułamków: 1 3, 5 6, 11 12, 8 15, 7 30.. Zgadnij, z jakiego filmu Spider-Man jest to zdjęcie!Liczby dziesiętne (zapis słowny i cyframi, porównywanie i oś liczbowa) Cechy podzielności, wielokrotności i dzielniki.. Osadź.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Na początku w obu ułamkach przesuwamy przecinek w prawo o tyle miejsc, aby z dzielnika zrobiła się liczba całkowita: Nad dzielną rysujemy kreskę i wykonujemy zwykłe dzielenie pisemne liczb (tak jakby nie .. Udostępnij Udostępnij wg Ansl1919.. Ułamki, procenty, liczby dziesiętne .- Zamieniać ułamki zwykłe na dziesiętne i odwrotnie; - Zapisywać ułamki w postaci rozwinięcia dziesiętnego nieskończonego okresowego; - Zaokrąglać liczby dziesiętne; - Obliczać wartości wyrażeń arytmetycznych z ułamkami zwykłymi i dziesiętnymi; - Szacować wyniki działań.. Zadanie 1/20 ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt