Odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach

Pobierz

Ułamki zwykłe Materiał nie spełnia wymogów WCAG, natomiast może być wykorzystywany jako materiał dydaktyczny.. Dodajemy liczniki, a mianownik pozostawiamy bez zmian.. Pamiętaj o tym żeby końcowe wyniki doprowadzać do najprostszej postaci (skracając ułamki), bo tylko taka odpowiedź będzie zaliczona jako prawidłowa.4.. Udostępnij Udostępnij wg Michaeleast.. Nauczyciel tłumaczy jak odejmować ułamki zwykłe od liczb mieszanych z ułamkiem większym od odejmowanego.• sposób dodawania i odejmowania ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach Uczeń potrafi: • dodawać i odejmować dwa ułamki zwykłe o tych samych mianownikach • dodawać i odejmować liczby mieszane o tych samych mianownikach • dopełniać ułamki do całości • rozwiązywać zadania tekstowe z zastosowaniem dodawania i odejmowania ułamków zwykłychDodawanie ułamków zwykłych o tych samych mianownikach - wprowadzenie 05:11 Dodawanie ułamków zwykłych o tych samych mianownikach - przykłady 06:59 Dodawanie liczb mieszanych o jednakowych mianownikach w części ułamkowej 07:52Liczba wyników dla zapytania 'dodawanie i odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach': 10000+ Dodawanie i odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach Koło fortuny wg Ritawilk Klasa 4 Matematyka Ukraiński Dodawanie ułamków o tych samych mianownikach 2 O rety!. ODEJMOWANIE UŁAMKÓW O JEDNAKOWYCH MIANOWNIKACH..

Odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach - przykłady 06:16.

autor widoczny zalogowaniu 2016-11-16 16:43:42. taka podpowiedź wpisujcie ułamki nieskracalne ; autor .Odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach.. Próbna matura z Pi-stacją - pobierz arkusz!. Nauczyciel tłumaczy jak odejmujemy ułamki zwykłe właściwe o tych samych mianownikach za pomocą przygotowanych kół.. Osadź.. wg Eliza36 Klasa 4 Dodawanie i odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach Test2 Wyłączamy całości z ułamka.. Ćwiczenie utrwalające dodawanie i odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach: Dodawanie-i-odejmowanie-ulamkow-zwyklych-o-tym-samym .Z tej wideolekcji dowiesz się: - jak od całości odjąć liczbę mieszaną, - jak odjąć od siebie dwie liczby mieszane, - co zrobić, gdy część ułamkowa pierwsz.Z tego filmu dowiesz się: jak sprawnie odejmować ułamki zwykłe o tych samych mianownikach, jak usprawnić odejmowanie skracając ułamki.. Gdy mamy ułamek w postaci liczby mieszanej to możemy odjąć go w "pamięci" jeżeli jest to prosty przykład.Jeżeli odejmujemy od siebie ułamki o takich samych mianownikach, to wystarczy, że odejmiemy do siebie liczniki ułamków (będzie to wówczas licznik wyniku, a mianownik się nie zmienia)..

Odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach - wprowadzenie 03:55.

Ranking .Odejmowanie ułamków - Twoim zadaniem jest poprawne wykonanie odejmowania ułamków zwykłych, które mają różny mianownik.. PUNKTY: 0.. Więcej.. Odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach - przykłady 06:16.. Odejmowanie liczb mieszanych o jednakowych mianownikach w części ułamkowej 06:14.Liczba wyników dla zapytania 'dodawanie i odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach': 10000+ Dodawanie i odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach Test wg Marzenawoj Klasa 5 Matematyka Dodawanie i odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach Test wg Jwyzycka Dodawanie i odejmowanie ułamków o jednakowych mianownikach Odkryj kartyOdejmowanie ułamków zwykłych o tych samych mianownikach.. CZAS: 04: 00.. Edytuj elementy.. Odejmowanie ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach - zadania tekstowe 06:29.Aby odjąć ułamki o takich samych mianownikach, odejmij liczniki, a mianownik przepisz bez zmian.. Przeanalizuj poniższe przykłady: DODAWANIE UŁAMKÓW O JEDNAKOWYCH MIANOWNIKACH.. Odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach - przykłady 06:16.. W klasie V: utrwalenie umiejętności z klasy IV; działania na ułamkach zwykłych o różnych mianownikach; obliczanie ułamka danej liczby; obliczanie liczby z danego .Z tej wideolekcji dowiesz się: - w jaki sposób odejmować ułamki o jednakowych mianownikach.Bardziej wypasioną wersję tej wideolekcji znajdziesz na portalu P.Z tej wideolekcji dowiesz się: - jak sprawnie odejmować ułamki zwykłe o tych samych mianownikach, - jak usprawnić odejmowanie skracając ułamki.Bardziej wyp.Filmy - odejmowanie od całości ułamka i od ułamka ułamek o takim samym mianowniku (odkładanie części pizzy), odejmowanie liczb mieszanych..

Aplikacje dostępne wOdejmowanie ułamków o tych samych mianownikach (1 pkt.)

Zapisuje wykonane operacje na tablicy.. Odejmujemy liczniki, a mianownik pozostawiamy bez zmian.. Notatka przygotowana na podstawie podręczników do matematyki dla klasy 5 "Matematyka z kluczem" Nowej Ery i "Matematyka z plusem" GWO.. Zauważ, że oprócz liczby 5 mamy także ułamek niewłaściwy (tzn. licznik większy niż mianownik) co oznacza, że zawiera on całości, które należy wyciągnąć i dodać do liczby stojącej przed ułamkiem.. TRENING:Odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach Jeżeli dwa ułamki mają ten sam mianownik to podczas odejmowania odejmujemy od siebie liczniki, a mianownik przepisujemy bez zmian.. W klasie IV: pojęcie ułamka zwykłego, zaznaczanie ułamka na osi liczbowej, porównywanie ułamków, dodawanie i odejmowanie ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach.. Uczniowie wykonują kilka przykładów w zeszycie.. Losowe karty wg Agnieszkapi Porównywanie ułamków o jednakowych mianownikach Koło fortuny wg Joannakulpinska Iloczyn, iloraz potęg o tych samych podstawach Koło fortuny wg Matematykawojt Odejmowanie ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach Koło fortuny wg Mbaczyk572 Klasa 4 Dodawanie ułamków TestPosted in Poradniki Tagged common denominator, działania na ułamkach, fraction, fractions, how to subtract fractions with the same denominators, jak odejmować ułamki o tych samych mianownikach, matematyka, mathematics, odejmowanie ułamków, odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach, operations on fractions, primary school, quick .DODAWANIE I ODEJMOWANIE UŁAMKÓW O TYCH SAMYCH MIANOWNIKACH..

Drogi ... Odejmowanie ułamków jest bardzo proste!!!

Najprostszym sposobem jest zastosowanie poniższego wzoru: PrzykładLiczba wyników dla zapytania 'dodawanie i odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach': 10000+ Dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach Połącz w pary wg Marzenawoj Klasa 5 Matematyka Dodawanie ułamków o tych samych mianownikach 2 O rety!. Po wykonaniu obliczeń wpisz ułamek w kratkę na dole, wykorzystując ukośnik "/".. Zadanie 6 Oblicz:Materiał przedstawia odejmowanie ułamków zwykłych o tych samych mianownikach.Zadania, które zostały zaprezentowane w materiale pochodzą z podręcznika oraz ze.Dodawanie ułamków zwykłych o jednakowych mianownikach - zadania tekstowe 08:20.. Klasa 4 Klasa 5 Matematyka.. 3 4 2 4 4 1 .. Odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach - wprowadzenie Author: Pi-stacja Matematyka Subject: Działania na ułamkach zwykłych o jednakowych mianownikach Keywords: matematyka, wideolekcja .. Ćwiczenia - obliczanie ułamka niezamalowanych części figur (odejmowanie od całości ułamka), odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach, odejmowanie liczb mieszanych (również za pomocą .W tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.. wg Eliza36 Klasa 4 Dodawanie ułamków o tych samych mianownikach TestUdostępnij Prezentacja PowerPoint dotyczy podstawowych wiadomości o ułamkach: definicja, rozszerzanie, skracanie, dodawanie i odejmowanie ułamków o tych samych mianownikach.. Odejmowanie liczb mieszanych o jednakowych mianownikach w części ułamkowej 06:14..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt