Zima scenariusz zajęć klasa 3

Pobierz

2.Powitanie dzieci.. • Nie wolno rzucać śnieżką w twarz kolegi.. 4.Przestrzega zasad kodeksu klasowego.. Adresaci: uczniowie klasy II Cele: 1.. Kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania się.. W grupach wymyślają swój okrzyk i gest, który będą prezentowały po każdej wygranej przez siebie konkurencji.. POLONISTYCZNA: Układanie kolejności zdarzeń w opowiadaniu "Gawronek poznaje zimę".• Przedstawia temat" Zima" różnymi technikami i środkami malarskimi Cel operacyjny Uczeń po zajęciach: • Potrafi opowiedzieć o Zimie: • O charakterystycznych cechach i zjawiskach Zimy • Różnych rodzajach sportów zimowych • Zasadach postępowania w czasie zimy- bezpieczne zabaw • Potrafi opowiedzieć o pomocy zwierzętom i ptakom zimą • Wymienia nazwy miesięcy zimowych • Zna znaczenie ruchu na świeżym powietrzu • Ubiera się stosownie do pogody • Wykazuje .Rozkład liczby na składniki.. Temat dnia: Zawitała kalendarzowa wiosna.. 5.Śpiewa piosenkę w .3) POMAGAMY ZWIERZĘTOM W CZASIE ZIMY.. 6.Słuchanie opowiadania pt. " Czubaty gość z północy" i rozmowa nt. treści i jej zapamiętania przez uczniów.Zimą na stawach, rzekach, kałużach.. Na obrzeżach Arktyki pojawiają się trawy i mchy JESIEŃ: nie ma jej wcale.. Poćwiczy aktywne słuchanie dzięki udostępnionym słuchowiskom, bajkom i .Poniżej znajduje się lista różnych scenariuszy, które proponujemy do wykorzystania w swoich zajęciach: Wielkanocne zwyczaje Symbole Świąt Wielkanocnych Ozdoby choinkowe Zawody naszych rodziców Gry i zabawy ruchowe na boisku szkolnym Poznajmy się - gry i zabawy integracyjne Grzeczność na każdy dzień Czym podróżujemy Moje największe marzenie3 r y b y 4 o w o c e 5 w a r z y w a 6 p i e c z y w o 7 n a p o j e skojarzenia - hasŁa 1. pomidorowa, ogÓrkowa, rosÓŁ 2. cukierki, ciastka, lody 3. karp, ŚledŻ, dorsz 4. jabŁko, gruszka, Śliwka 5. marchewka, seler, pietruszka 6. chleb, buŁki, rogale 7. sok, kompot, herbataKlasa 3 tydzień 19 lekcja 5 zima, klasa 3, lód Gawron na śniegu klasy 1-3, Szkoła podstawowa, gawron, zima, ilustracje, zdjęcia, Kształcenie zintegrowane, Zdjęcie, drzewo, ptaki nieodlatujące na zimę, śnieg Pory roku..

Przysłowia o wiośnie.Przebieg zajęć: 1.

• Bałwana lepi się ze śniegu.. 5) ZIMA W GÓRACH.. • Jeździmy na łyżwach po zamarzniętych stawach i rzekach.. 6) LUDZIE GÓR.. • Na sankach można jeździć w pobliżu ulicy.. Jest tak cieple jak nasza wiosna ( wczesna ) Pada deszcz, wieje wiatr.. Konspekt zajęć z nauczania zintegrowanego w klasie III Author: Firma Last modified by: Prac_Komp Created Date: 11/22/2008 4:26:00 AM Company: PSP Other titles: Konspekt zajęć z nauczania zintegrowanego w klasie III .3.. Uświadomienie dzieciom znaczenia pracy i odpoczynku w życiu człowieka.. Zima - materiały edukacyjne• W jaki sposób zwierzęta przygotowują się do zimy?. 4.Podanie celu lekcji: poznanie ptaków zimujących w Polsce i jak można im pomóc 5.Zajęcia na dywanie: zabawa ruchowa w naśladowanie ptaków do piosenki Sikorki lub innej piosenki o ptakach.. ZIMA: zwiastują ją krótsze dni, mroźne gęste kłęby śniegu, szaleją zawieje.. Dzieci ustawione w kole przekazują sobie uścisk dłoni- iskierkę radości.. 3.- kapryśna, nieznośna, dżdżysta, trochę zimowa, trochę wiosenna .. POLONISTYCZNA: Swobodne wypowiedzi dzieci na temat zimowej wyprawy do lasu na podstawie ilustracji w podręczniku.. Podział wyrazów na głoski, litery i sylaby.. Zapisywanie zdań z rozsypanki wyrazowej.. Mieszkanie na zimę.. Temat ośrodka dziennego: Zima i jej ptaki.. Kształtowanie umiejętności wyboru ciekawego sposobu spędzania czasu wolnego w zimie..

Uczestnicy: klasa III SP, dzieci w wieku 8-9 lat 3.

Cel główny: Wyjaśnienie konieczności dostosowania ubioru do temperatury i pory roku.. (jeż-liście, wiewiórka-dziupla, niedźwiedź-gawra).SCENARIUSZ DO LEKCJI DLA KLAS 1 - 3 DZIAŁANIE - STOSOWANIE INNYCH SPOSOBÓW UPOWSZECHNIANIA INFORMACJI O KORZYŚCIACH PŁYNACYCH ZE .. Kochane dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej.. Odszukanie na mapie i podanie nazw wód otaczających kontynenty na Ziemi.. Dzieci wspólnie z nauczycielem dopasowują odpowiednie mieszkanie dla poszczególnych zwierząt na podstawie wcześniejszego opowiadania.. • Zjeżdżamy na sankach i nartach z górki, z dala od ulicy.. CELE: Dydaktyczne: nazywanie ptaków przebywających u nas zimą, wyróżnianie rzeczowników, układanie zdań z rozsypanki, utrwalanie wiadomości o zdaniu,Zima wokół nas - scenariusz zajęć zintegrowanych 1.Wymienia pory roku i określa zmiany zachodzące w przyrodzie zimą 2.Wskazuje ubrania odpowiednie do pory roku-zimy.. Od razu są zimne wiatry, śnieżyce, mrozy.. PRZYRODNICZA : Elementy pogody.. roku.. 10.SCENARIUSZ II Opracowała: Grażyna Romańczuk Temat zajęć: "Śniadanie w szkole może być pyszne i zdrowe".. Chciałabym zaprosić Was do odwiedzenia mojego królestwa i do wspaniałej zabawy w krainie wiecznych lodów.. "Za co lubisz zimę?. W domu lodówka.. Zapoznanie się z piramidą żywieniową.. Zapis w dzienniku: Ciche czytanie ze zrozumieniem zagadek o wiośnie i o marcu..

3.2.Wprowadzenie do tematu zajęć: odczytanie zagadek o ptakach.

Cele ogólne lekcji: • utrwalenie i rozwijanie znajomości tabliczki mnożenia;Być może zainteresują Cię również inne nasze materiały: Scenariusz zajęć "Snuj się snuj bajeczko!". Obszary edukacji występujące w planie dnia.. 3.Uczniowie czytający, samodzielnie odczytują zagadki o ptakach, a pozostali próbują odgadnąć.. Skoki przez skakankę.Scenariusze dla klas I-III - Uniwersytet Dzieci w Klasie.Scenariusz zajęć zintegrowanych w klasie III - Zakwitła kalendarzowa wiosna.. dla dzieci w wieku 3-4 lat, z wykorzystaniem filmu edukacyjnego Scenariusz zajęć otwartych dla rodziców Data: 19.02.2015 Grupa: 3-4 latki Prowadząca: Anita Temat: Snuj się snuj […] "Dźwięki z naszego otoczenia" SCENARIUSZ ZAJĘĆ Osoba prowadząca: Marta Nowajczyk .Scenariusz nr 3 Temat zajęć: Bezpieczne zabawy na śniegu.. Wyszły dzieci na podwórze, Zobaczyły zaspy duże.KONSPEKT ZAJĘĆ Z WYKORZYSTANIEM TIK 1.. Dziec- ko, które trzyma filcową śnieżynkę mówi za co lubi zimę.. Opady śniegu.. 14.KLASA III szkoła podstawowa specjalna Ośrodek okresowy: Uroki zimowej pory.. Rzeki, jeziora, morza, oceany.. Przedmiot: Edukacja wczesnoszkolna - edukacja matematyczna Temat zajęć: Tabliczka mnożenia - gry i zabawy matematyczne..

1.Zaproszenie dzieci do zajęć, dzieci zajmują miejsce w kręgu na dywanie.

Zima (klasy I-III)", karta sezonowości warzyw i owoców Przebieg zajęć: Zwiedzanie zorganizowanej w szkole wystawy warzyw, owoców i produktów mlecznych, oglądanie ich, poznawanie nazw nieznanych warzyw .. "Bałwan" - słuchanie wiersza.. WF: Zabawy skoczne.. Powitanie dzieci - iskierka radości.. Gdy tak spacerowali zobaczyli stertę liści pod drzewem.Jan 1, 2021Dziecko zapozna się z różnymi dyscyplinami sportów zimowych oraz zabaw na śniegu.. Odczytanie zaproszenia.. Ćwiczenia rytmiczne.. Uświadomienie uczniom wpływu zabaw (dobrych i złych) na ich rozwój i zachowanie.. Wróbelek zaprosił krasnala na spacer po lesie.. Dzieci siedzą na dywanie w kole i podają sobie filcową śnieżynkę.. Wskazanie na mapie świata i globusie obszarów występowania lodu i wiecznych śniegów.. 5.3 grudnia, 2019 W tym wpisie znajdziesz linki, dzięki którym stworzysz kompletne, ciekawe zajęcia dla przedszkolaków o tematyce związanej z zimą - bezpiecznymi zabawami na śniegu, sportami zimowymi, eksperymentami ze śniegiem i lodem oraz zwierzętami i krajami arktycznymi.Przebieg zajęć.. Pozna i nazwie sprzęty sportowe wykorzystywane w różnych dyscyplinach.. Przygotowujemy lapbooka o pogodzie.. 3.Potrafi wymienić rodzaje opadów zimą i zna podstawowe właściwości śniegu.. Okrzyk i gest.. Para wodna: Chmury, mgły.LATO: trwa tylko 3 miesiące.. Pewnego jesiennego dnia do Krasnala Hałabały przyleciał wróbelek.. Królowa Śniegu.. Dzieci dzielą się na dwie grupy według wzoru emblematów-śnieżynek.. (sen zimowy, gromadzenie zapasów, szykowanie legowiska) 4.. 4) DBAMY O ZDROWIE ZIMOWĄ PORĄ.. • Zimą można bawić się na śniegu bez czapki.. Zaproszenie.. Nauczyciel zapoznaje dzieci ze zwyczajami zwierząt w okresie jesieni na podstawie opowiadania L. Krzemienieckiej "Przygoda Hałabały".. Cele wychowawcze 7.. Poznanie zasad przyrządzania zdrowych kanapek.. Cele: - dziecko zna charakterystyczne cechy Zimy; - dziecko potrafi dobrać odpowiedni ubiór do pory roku; - dziecko poszerza zasób słownictwa; - dziecko prawidłowo koloruje kolorowankę; - dziecko prawidłowo reaguje ruchem .• Zimą zbieramy w lesie grzyby.. Układanie menu na II śniadanie w szkole..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt