Test z lektury pan tadeusz księga 3

Pobierz

Test o Pan Tadeusz.. Utwór powstał w latach w Paryżu.. Do swojej matki.. Pobierz test.. Bohaterowie są ukazani w przełomowym momencie historycznym - wojny Napoleona z Rosją.Test o lekturze Pan Tadeusz.. Jakie imiona nosiły psy myśliwskie Asesora i Rejenta?. 1) PODOPIECZNA TELIMENY a) ZOSIA b) SAD c) KAWALER d) WOJSKI 2) Z JEGO CÓRKĄ CHCIANO WYSWATAĆ TADEUSZA a) KLUCZYK b) CHŁODZIEC c) PODKOMORZY d) GŁÓG 3) TAK HRABIA ZOBACZYŁ ZOSIĘ - OGRODNICZKĘ a) WOJSKI b) HRABIA c) NIEDŻWIEDŻ d) SAD 4) ZACHWYCAŁ SIĘ OGRODNICZKĄ a) HRABIA b) ŁOWY c) TELIMENA d .Test z lektury "Pan Tadeusz" (Adam Mickiewicz).. To spisana trzynastozgłoskowcem, zawarta w dwunastu księgach opowieść o szlachcie polskiej początku XIX wieku.. Przeznaczony jest dla klasy II gimnazjum.. Wybierz outfity i przekonaj się, której k-popowej idolki mógłbyś być stylistą!Pan Tadeusz, księgi I - III DRAFT.. W czasie Wiosny Ludów utworzył we Włoszech legion polski.. "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza to jedno z najważniejszych dzieł literatury polskiej.. Gdzie Telimena udawała się w poszukiwaniu samotności?. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.. Warto sprawdzić się, jak dobrze znasz ten utwór.. Tagi #pantadeusz #lektura #adammickiewicz #romantyzm #lektura #testzlektury #lektury #lekturyszkolne Inne tryby testu.Lista pytań z lektury Pan Tadeusz..

Test wiedzy ze znajomości lektury Pan Tadeusz Adama Mickiewicza.

PAN TADEUSZ KSIĘGA 3 - Test.. "Pan Tadeusz" to epopeja.. Punktacja za zadania zamknięte /0-1 pkt/, za zadania otwarte /0-5 pkt/.. Hrabia podczas Sędziego sporów z Telimeną.. Odpowiedzi A i B są poprawne.. Wyślij znajomemu link do testu i sprawdźcie kto lepiej go rozwiąże:"Pan Tadeusz" - test 1.. Zaczyna się inwokacją - dłuższą apostrofą.. ty jesteś jak zdrowie.Ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie,Kto cię stracił.. Utwór jest pisany wierszem, trzynastozgłoskowcem.. Rozwiąż test!TEST Z LEKTURY: "Pan Tadeusz".. Sprawdź .. JESTEM W 4 KLASIE I ZROBIŁAM WSZYSTKO Z PANA TADEUSZA.. "Jak nazywamy ten fragment tekstu?. Test zawiera 7 pytań zamkniętych i 8 zadań otwartych.. Życzę powodzenia!. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Inwokacją.. Podanie uczniom prawidłowych odpowiedzi i punktacji testu (z klucza odpowiedzi), tak aby mogli wyliczyć sobie przewidywaną ocenę.. Do ukochanej kobiety.. a) Sługą Horeszków b) Rosjaninem c) Ojcem Rejenta d) Bratem Asesora 4) Jaka wyprawa kończy II Księgę?. Wejście.. a)franciszkanin,Pan Tadeusz z przeciwnej przybliżył się strony.. Rozwiąż test.. odpowiedź: "Pan Tadeusz" składa się z 12 ksiąg.. Przygotowaniem.. A elementy epickie to: relacja z przebiegu wydarzeń, charakterystyka postaci, opisy przyrody i obyczajów itd..

a ...Sprawdź, co pamiętasz z lektury pt.: ,,Pan Tadeusz"!

Wrażenia uczniów po lekturze.Preview this quiz on Quizizz.. :) Tagi dla tego testu: język polski Adam Mickiewicz Pan Tadeusz Inwokacja Ksiąga PierwszaTest sprawdzający znajomość treści "Pana Tadeusza".. Sprawdź swoją wiedzę i przekonaj się, ile pamiętasz z książki.. Udając, że szukanie grzybów tam go zwabia; W tymże kierunku z wolna posuwa się Hrabia.. Zawiera dwanaście ksiąg.. Stał za drzewami, mocno zdziwiony tą sceną; Dobył z kieszeni papier i ołówek, sprzęty, Które zawsze miał z sobą, i na pień wygiętyPan Tadeusz jest najsłynniejszym dziełem Adama Mickiewicza.. Lektury obowiązkowe "Artysta" .Test ze znajomości treści lektury "Pan Tadeusz" Bożena Dudzińska >>Twoja opinia<< Ile lat miał Tadeusz?. Do najważniejszych wątków fabularnych Pana Tadeusza zalicza się spór o zamek Horeszków, historię Stolnika i Jacka Soplicy, relację Tadeusza i Zosi, a także wątek niepodległościowy, związany z wojnami .. "Pan Tadeusz" - test wiedzy Lekcja "Pan Tadeusz - test" to coś, co przyda się każdemu uczniowi podczas przygotowywania się do sprawdzianu z lektury.Znajdziesz w niej najważniejsze informacje, które koniecznie należy powtórzyć.. Wybierz prawidłową odpowiedź..

Adam Mickiewicz, "Pan Tadeusz" - quizy i testy z lektury.

Jak dużo pamiętasz z Pana Tadeusza?. a)dożynki, b)polowanie, c)sądy graniczne, d)zaręczyny.. Część 1.. W poemacie występują zachwycające opisy przyrody.. #1.Ułóż 5 pytań testowych do lektury innych od tych ,co były na sprawdzianie.. Adam Mickiewicz: A.. Dziś piękność twą w całej ozdobieWidzę i opisuję, bo tęsknię po tobie.. 1) Za czym tęskni podmiot liryczny?. Do jakiego zakonu należał ks. Robak?. Kartkówka z treści.. Najnowsze Popularne.Pan Tadeusz - świat przedstawiony.. Co to jest zajazd w "Panu Tadeuszu"?Pan Tadeusz.. Logowanie.. Akcja Pana Tadeusza dzieje się w okresie pięciu dni roku 1811 i jednego dnia roku 1812.. Zanim jednak przejdziesz do testu, upewnij się, że "Pan Tadeusz" nie jest Ci obcy.W związku z tym, skorzystaj z lekcji "Pan Tadeusz" streszczenie lektury .Klasy 7-8 - Adam Mickiewicz: Pan Tadeusz - test.. Książka ta to epicka opowieść o życiu wiejskim wśród szlachty polskiej i litewskiej w latach .. Nie ma wątpliwości Pan Tadeusz jest epopeją, ale współcześni nazywali go poematem.. odpowiedź: Pełny tytuł brzmi: "Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie.. 2.Jest to test sprawdzający znajomość lektury "Pan Tadeusz" oraz zagadnień językowych zgodnie z programem nauczania DKW-4014-72/99..

Rozwiąż test.Test z lektury szkolnej Pan Tadeusz - test znajomości lektury.

ZAŁ.1 TEST WIELOKROTNEGO WYBORU Z PYTANIAMI OTWARTYMI: 1.ZESTAW IMIONA BOHATERÓW Z ODPOWIEDNIMI NAZWISKAMI : 1*TADEUSZ a *HORESZKO 2*ZOSIA b *SOPLICA 3*GERWAZY c *DOBRZYŃSKI 4*PROTAZY d *RĘBAJŁO 5*MACIEJ e BRZECHTALSKI 6*JACEK 2.CZY PRZYTOCZONY FRAGMENT UTWORU .Dramatyczna - kłótnia w zamku (księga V), bardzo dynamiczna narada w zaścianku (księga VII), śmierć Jacka Soplicy (księga X).. UWAGA!. Pytania te pozwolą Ci powtórzyć najważniejsze informacje z książki i przygotować się na zajęcia.Pytania do lektury: Pan TadeuszIle ksiąg ma "Pan Tadeusz"?. Sprawdź, czy dobrze znasz najsłynniejszy polski poemat epicki!. a)17 b)18 c)19 d)20 ; W jakim celu zebrała się szlachta u Sędziego?. Ojczyzno moja!. "Litwo!. Wszystkie odpowiedzi są prawidłowe.Poniżej przygotowaliśmy podstawowe pytania w postaci quizu online, które mogą pojawić się na sprawdzeniu z wiedzy na temat lektury Pan Tadeusz.Mamy nadzieję, że po rozwiązaniu naszego testu sprawdzian z Pana Tadeusza okaże się dla Ciebie bardzo prosty.Mickiewicz pracował nad dziełem przez okres prawie dwóch lat.. 0%Pan Tadeusz-Księga II - Test.. 495 W tymże kierunku zwolna posuwa się Hrabia.. Napisał utwór pt. "Świętoszek".. Hrabia podczas Sędziego sporów z Telimeną, Stał za drzewami, mocno zdziwiony tą sceną.. Jak brzmi pełny tytuł "Pana Tadeusza"?. Urodzony 24 grudnia 1798 r. , zmarły 26 listopada 1855 r. C. Quizów w dziale: 6.. Dobył z kieszeni papier i ołówek, sprzęty, Które zawsze miał z sobą, — i na pień wygięty,karta pracy - Pan Tadeusz jako epopeja narodowa, cytaty z Pana Tadeusza do pocięcia i rozdania uczniom Przebieg lekcji: 1.. Łącznie można uzyskać 28 pkt.30.. Ze względu na obszerność dzieła, quiz jest cały czas uzupełniany o nowe pytania.. Opis testu.. Czym kończy się Pan Tadeusz A. Mickiewicza?. Test składa się z 12 pytań..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt