Jak udzielić pierwszej pomocy krok po kroku

Pobierz

- Zamykamy jamę ustną, składamy dłoń w rurkę i przykładamy do otworów nosowych.. Dmuchamy 2 razy długo 1,5-2 sekundy, wywołując przymusowy głęboki wdech.Aug 26, 2021Jan 9, 2022Feb 26, 2022Apr 15, 2021uklęknij obok poszkodowanego, spleć dłonie i ułóż je na ⅓ wysokości mostka, wyprostowane ramiona powinny znajdować się prostopadle do klatki piersiowej poszkodowanego, klatka piersiowa powinna być uciskana do głębokości 6 cm, z częstością 100/min, należy wykonać serię 30 uciśnięć,Udzielanie pierwszej pomocy - instrukcja krok po kroku Taką instrukcję każdy powinien wozić ze sobą w samochodzie, trzymać w torebce czy portfelu.. Jeśli nie udzielimy pierwszej pomocy, a w przypadku kiedy ofiara wypadku nie oddycha - nie rozpoczniemy RKO czyli resuscytacji krążeniowo oddechowej szansa na jej przeżycie drastycznie spada!4 days agoZ pewnością przeszliście w życiu niejeden kurs pierwszej pomocy w szkole, pracy lub podczas przygotowania do prawa jazdy.. Warto także opłukać powierzchnie kostki przykład za pomocą węża ogrodowego.Co się stało - czyli dlaczego nie mogę uruchomić komputera ?. Udrożnij drogi oddechowe przez odchylenie głowy do tyłu i wysunięcie żuchwy.. Kolejnym krokiem powinno być czyszczenie kostki brukowej z chwastów za pomocą nożyka lub innego ostrego narzędzia.. Krok pierwszy: sprawdź, czy poszkodowany oddycha i wezwij pomoc Klęknij przy poszkodowanym.Ułożone na przedramieniu dziecko trzeba pochylić w dół i pięć razy, mocno uderzyć między łopatkami..

Czy wiesz jak udzielić pierwszej pomocy?

Sprawdź oddech.Jun 12, 2021więcej informacji: 21, 2022Udrożnić drogi oddechowe, odchylając delikatnie głowę poszkodowanego do tyłu, kładąc jedną rękę na czole poszkodowanego, a dwa palce, wskazujący i środkowy, na jego brodzie.. Oceń sytuację i sprawdź czy ty i poszkodawny jesteście bezpieczni, Delikatnie potrząśnij poszkodowanego za ramiona i zapytaj "Czy wszystko w porządku"?, Oceń przytomność i oddechu poszkodowanego , Wezwij pomoc i zadzwoń pod 112 lub 999, Wykonaj uciski klatki .Pamiętaj dwie ważne zasady: Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych Nie szkodzić Programem Ratujemy i Uczymy Pomagać objętych zostało 30 763 nauczycieli z 1.Pierwsza pomoc powinna być udzielana przez każdą osobę, która ma choć podstawową wiedzę na jej temat.. To ona może uratować komuś życie - pomóc przetrwać do przyjazdu karetki.. Sprawdzić, czy osoba nieprzytomna oddycha, zbliżając swój policzek do twarzy tej osoby i przez około 10 sekund obserwować, czy unosi się jej klatka piersiowa.Pierwsza pomoc krok po kroku Przed podjęciem właściwych działań ratunkowych należy najpierw dokonać oceny bezpieczeństwa , zarówno własnego, jak też pozostałych uczestników zdarzenia.. Będąc świadkiem takiego zdarzenia musisz działać szybko.. Pozwoli to pozbyć się piasku czy liści..

Mając taki przewodnik będziemy czuli się bezpieczniej i pewniej podczas udzielania pierwszej pomocy.

Niezbędne jest również określenie sytuacji, z jaką mamy do czynienia, ponieważ takie incydenty, jak np. wypadek komunikacyjny, pożar czy też wyciek gazu mogą generować odmienne zagrożenia.- Udrażniamy drogi oddechowe przez usunięcie ciał obcych, krwi lub wymiocin z jamy ustnej i gardła.. Zamachy, katastrofy, wypadki.. Następnie dziecko trzeba przełożyć na drugą rękę i wykonać pięć uciśnięć klatki piersiowej, jak przy resuscytacji.. - Wyciągamy język, by pobudzić ośrodek oddechowy.. (Zdjęcie pochodzi z dutchhamradio.blogspot.com) Wstęp: C zasami zdarza się tak, że z powodu "nerwowego, silnego uderzenia papciem" w obudowę, instalacji/deinstalacji oprogramowania, czyszczenia obudowy, wirusów lub za sprawą karmy i złego losu, nasz komputer odmówi posłuszeństwa i po prostu - NIE URUCHOMI SIĘ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt