Proste półproste odcinki karta pracy

Pobierz

Animacja pokazuje odcinek AB i punkt C, leżący poza odcinkiem, położone na kratownicy.. Dzielenie przez 11-20.. Fajnie być na odcinku.. Nauczyciel zadaje pytanie kluczowe, na które uczniowie udzielają odpowiedzi.. 3) TEMAT: Co to jest skala?. - Zapamiętam tę nazwę.. Połóż w ten sposób ekierkę na rysunku i narysujKonspekt lekcji matematyki dla ucznia klasy 4b Szkoły Podstawowej nr 3 w Krotoszynie.. Matematyka wokół nas.. Narysuj odcinek prostopadły do narysowanego odcinka, tak aby zaznaczony punkt był jego końcem.. Narysuj odcinek równeległy do narysowanego odcinka.. Ćwiczenie 2.. Prosto na szczyt - Ćwiczenie 1 // odp.. Środki dydaktyczne: - plansze wyjaśniające pojęcia punktu, prostej, półprostej, odcinka, - karta z opowiadaniem, - zeszyt przedmiotowy, - stoper, - naklejki ,,zachętki", - zeszyt ćwiczeń.. To jest aktualnie zaznaczony element.. Każdy odcinek ma dwa końce.. Zaznacz je wiedząc, że A ma cm , BC ma 10cm, AD 9cm, a odcinek D jest najdłuższy.Półprosta - to każdy podzbiór prostej, który powstał przez jej rozcięcie jednym punktem (wraz z tym punktem), który jest nazywany początkiem półprostej.. Mierzenie odcinków.. 1 2 3 opyright by owa ra p. z o.o. Radzę sobie coraz lepiej Klasa 51) TEMAT: Proste, odcinki, półproste, rodzaje kątów - zdania utrwalające.. Prosta - nie ma początku, ani końca, Półprosta - ma początek, ale nie ma końca, Odcinek - ma początek i koniec, Punkt - najprostsza figura geometryczna..

Proszę zrobić kartę pracy 2.

Dwie proste nie mają punktów wspólnych, gdy są równoległe, są to proste równoległe.Formy pracy: indywidualna.. Punkty oznaczamy wielkimi literami alfabetu.. identyfikujemy półproste prostopadłe i równoległe oraz mierzymy odcinki, by poznać nazwy najwyższych szczytów świata.. (wersja trudniejsza) // odp.. Seria: Prosto na szczyt.. Klasa 4 Lekcje: Scenariusze lekcjiSprawdź swoją wiedzę: Rozpoznawanie punktów, półprostych, prostych i kątów.. Zestaw zawiera: tablicę z kompilacją wiadomości na temat punktów, odcinków, półprostych oraz prostych, zadania graficzne pozwalające przyswoić łatwo nową wiedzę, zadania wielokrotnego wyboru, zadania z poleceniami utrwalającymi .Zadanie 3.. Ale prosta też mi się podobała.. PLAN ZAJĘĆ 1.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Dzielenie przez 10, 100, 1000.. Jednym z podstawowych pojęć w geometrii jest punkt.. Kolejność wykonywania działań (łatwe) Kolejność wykonywania działań (trudne) Kolejność wykonywania działań z nawiasami (łatwe) Kolejność wykonywania działań z nawiasami (trudne) Kolejność wykonywania działań - puzzle.. Sprawdź swoją wiedzę: Narysuj proste, półproste i odcinki.. Następna lekcja.. Prosta - nie ma początku, ani końca, Półprosta - ma początek, ale nie ma końca, Odcinek - ma początek i koniec, Punkt - najprostsza figura geometryczna, Łamana - .W tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum..

Proszę zrobić kartę pracy 1.

Dwie proste mają jeden punkt wspólny, gdy się przecinają, są to proste przecinające się.. Punkt - jest to jedno z pojęć pierwotnych, co oznacza że nie posiada formalnej definicji, jednak możemy wyobrazić go sobie jako nieskończenie małą kropkę lub ślad po wbitej cienkiej szpilce.. Prosto na szczyt - Ćwiczenie 2 // odp.Proste i odcinki - Połącz w pary.. Część 1. prosta-nie ma końca,ani końca odcinek-linia,która ma początek,ale nie ma końca punky-to taka kropka ;D Łamana-to różne połączone odcinki ,ale nie tak żeby biegły równolegle(prosto) łamana zamknięta-to jak łamana tylko,że tworzy tak jakby figurę czy coś takiego ;D- To jest odcinek - powiedziały nożyczki.. Punkty A, B, C są zawsze punktami kratowymi.. Metody pracy: pokaz i dyskusjaPółprosta jest to prosta która ma początek, ale nie ma końca.. A B Zaznacz na zielono prostopadłe boki ekierek.. Odcinkiemo końcach A i B nazywamy zbiór punktów prostej AB, do której należą punkty A i B oraz wszystkie punkty leżące między nimi.IV.1 Proste, odcinki i punkty 1 Na trzech rysunkach przedstawiono odcinki prostopadłe.. Odcinek to część prostej ograniczonej dwoma punktami.. Mnożenie przez 11-20.. Cele lekcji uczeń: potrafi rozpoznać, rysować, oznaczyć punkty, proste(w tym proste prostopadłe i równoległe), półproste, odcinki, okręgi, koła..

Przegląd tematu proste, odcinki i półproste.

Temat: Prosta, półprosta i odcinek.. Na rysunku pokazano, jak przyłożyć ekierkę do odcinka, aby narysować od-cinek do niego prostopadły.. Poruszamy się po .Plik Linie proste krzywe łamane punkty odcinki.rar na koncie użytkownika ewapoz • folder klasa III • Data dodania: 24 lip 2011 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Kartkówka 8, grupa A i B wraz z kartą odpowiedzi.. Rozpoznawanie półprostych.półprosta EF.. Szkoda, że jej już nie ma.Przypomnienie pojęć równoległości i prostopadłości odcinków: uczniowie wykonują ćwiczenie, w którym mają narysować odcinek równoległy i prostopadły do danego odcinka.. Narysuj dwie proste równoległe, używając linijki i ekierki.. nazwać elementy koła i okręgu.. Lekcja typu zasadniczego.. Zwykle zaznaczamy go kropką i oznaczamy wielką literą albo krzyżykiem.. Można obejrzeć filmiki w Internecie.Temat: Proste, półproste, odcinki.. 2) TEMAT: Obwody prostokąta i kwadratu - zadania utrwalające.. A B C D Zaznacz na żółto prostą AB, a na czarno - odcinek AB.. II.1 Płaszczyzna, proste i półproste Zaznacz: odcinek AB - na zielono, prostą CD - na niebiesko.. Wzajemne położenie prostych.. Proszę przeczytać w podręczniku, co to jest skala - strona 140, 141..

Punkty: A,,,D leżą na jednej prostej.

WIEK: 10 - 11 lat.. Prosta - jest to jedno z pojęć pierwotnych, co oznacza że nie .półprosta -to linia ,która ma początek,ale nie ma końca.. Kartkówka zawiera zadania sprawdzające stopień opanowania przez ucznia aktualnie przerabianego materiału.. 0%Końcówka filmu - uciętego w wersji podstawowej.Najprostszymi figurami geometrycznymi są: punkt, prosta, półprosta i odcinek.. Zadanie 5.. - Odcinek, odcinek prostej - z zadowoleniem powtarzał punkt, spacerując po odcinku tam i z powrotem.. Ćwiczenie interaktywne.. Zadanie 4.. Należy znaleźć takie położenie punktu D, aby odcinek CD był prostopadły do odcinka AB.. Rozpoznawanie półprostych.. odcinek MN.. Punkt, prosta, półprosta, odcinek.. 2 Na rysunkach ekierek pokoloruj boki, które są prostopadłe.. Określ, jak położone są proste na rysunku Oznaczamy je dużymi literami.correct: odcinek ma dwa koŃce, prosta jest nieograniczona, przez 1 punkt moŻna poprowadziĆ wiele prostych, proste rÓwnolegŁe nigdy siĘ nie przetnĄ, proste prostopadŁe przecinajĄ siĘ pod kĄtem prostym, Łamana skŁada siĘ z odcinkÓw, pÓŁprosta ma poczĄtek, pÓŁprosta nie ma koŃca, sĄ 2 rodzaje Łamanych: otwarta i zamkniĘta, incorrect: odcinek ma jeden koniec, prosta ma poczĄtek, przez 1 punkt moŻna poprowadziĆ jednĄ prostĄ, proste rÓwnolegŁe przecinajĄ siĘ .12 Kart Pracy - Punkt, Odcinek, Półprosta, Prosta + karta odpowiedzi.. doskonalenie umiejętności posługiwania się definicją, wyrabianie cech osobowości takich jak pracowitość, sumienność, wytrwałość, upór w dążeniu do celu, Przywitanie się .Pomysły na lekcje 23.. Zobacz, co to jest prosta, półprosta, odcinek.#Karty pracy matematyka kl 4 proste odcinki asdasc3c : Karty pracy matematyka kl 4 proste odcinki Wejdź w link aby pobrać plik: om.gy/b9BVkRysujemy odcinki według wskazówek.. Zaznacz te rysunki.. Rozwiązywanie zadań z karty pracy.Play this game to review Geometry.. Powodzenia:) Tomasz D. GwiazdaTemat lekcji: Proste, odcinki, okręgi, koła.. Lekcja na blogu e-matematyka: Prosta, półprosta, odcinek, łamana.. Nazwy, własności.. Sprawdziany:Punkt, prosta, półprosta, odcinek.. Obejmuje temat: figury geometryczne, proste prostopadłe, proste równoległe.. Czynności wstępne: - przywitanie z klasą, - sprawdzenie listy obecności, - sprawdzenie pracy domowej..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt